kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Polska Wizja Zero w PIMOT

Otwarcie Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów to nie jedyne istotne wydarzenie, które miało miejsce w ostatnim czasie w PIMOT. W dniach 4 i 5 października na terenie Instytutu odbyła się konferencja „Polska Wizja Zero”.

„Polska Wizja Zero” była okazją do zaprezentowania możliwości badawczych Przemysłowego Instytut Motoryzacji w zakresie badań bezpieczeństwa infrastruktury drogowej. Wydarzeniu towarzyszyły przemowy licznych prelegentów oraz panel dyskusyjny i dyskusja plenarna.

Konferencję otworzył Karol Zielonka p.o. dyrektora Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, będącego współorganizatorem wydarzenia.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. problem projektowania i stosowania właściwych urządzeń bezpieczeństwa drogowego oraz bezpieczeństwa prac odbywających się przy aktywnym ruchu drogowym.
Ważnym elementem Polskiej Wizji Zero były trzy crash testy zrealizowane na torze zewnętrznym z użyciem samochodu osobowego o wadze 900 kg. Podczas pierwszego testu pojazd uderzył w kompozytowy słup energetyczny połączony z dwoma słupami przewodem wysokiego napięcia. Prędkość uderzenia wyniosła 70 km/h.

W trakcie kolejnych dwóch testów samochody uderzały w kompozytowe słupy oświetleniowe. W przypadku pierwszego z nich prędkość pojazdu wynosiła 35 km/h. Drugi uderzył w słup z prędkością 70 km/h.

Aktualności