Ogłoszenie o naborze na stanowisko: Specjalista ds. Projektów Międzynarodowych

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w rekrutacji!

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji to instytut badawczy współtworzący trzecią największą sieć badawczą w Europie. Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie prac naukowo badawczych i prac rozwojowych w dziedzinie motoryzacji.

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Wymiar etatu: 1

Liczba stanowiska pracy: 1

Miejsce wykonywania pracy: ul. Jagiellońska 55, Warszawa

Poszukujemy osoby, którą cechuje duża samodzielność, wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, sprawna współpraca w zespole i determinacja w realizacji celów.

Opis stanowiska pracy:

Osoba zatrudniona na stanowisku Samodzielnego inżyniera będzie odpowiedzialna za:

  • Bieżąca analiza dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego (źródła polskie i zagraniczne, projekty badawcze, rozwojowe, innowacyjne, granty indywidualne),
  • Śledzenie i analiza wydarzeń, szkoleń i spotkań dedykowanych konkursom B+R, innowacyjnym, inwestycyjnym, wymianie międzynarodowej naukowców, rozwojowi naukowemu, nawiązywaniu kontaktów z biznesem przemysłem i nauką na poziomie międzynarodowym,
  • Wsparcie kierowników projektów oraz ich zespołów na etapie weryfikacji  dostępnych konkursów, analizy dokumentacji konkursowej i wymogów formalnych, wsparcie w budowaniu konsorcjum, przygotowaniu i skompletowaniu wniosków konkursowych,
  • Kontakt z przedstawicielami instytucji finansujących na etapie analizy dokumentacji i opracowywania wniosku,
  • Udział w wybranych wydarzeniach branżowych, „matchmakingowych”, nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi partnerami do projektów, inicjowanie i organizacja spotkań partnerów projektowych (biznes, nauka) z pracownikami laboratoriów oraz grup badawczych,
  • Udział w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez KE oraz polskie instytucje (finansujące, pośredniczące)
  • Przygotowywanie prezentacji, zestawień i raportów związanych z projektami aplikowanymi, realizowanymi lub zrealizowanymi,
  • Promocja oferty B+R Instytutu  na stronach konkursów, programów, na panelach lub platformach matchmakingowych,
  • Koordynacja działań w obszarze członkostwa Instytutu w Partnerstwach Europejskich,
  • Prowadzenie szkoleń i prezentacji z obszaru konkursów B+R i projektów oraz ich zarządzania,
  • Definiowanie potrzeb klientów w zakresie rozwoju produktów/technologii,
  • Wsparcie Instytutu w obszarze komercjalizacji wyników prac B+R.

Wymagania:

  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom B2)
  • Wykształcenie wyższe,
  • Doświadczenie przynajmniej 2 lat w pozyskiwaniu funduszy ze źródeł zewnętrznych (przygotowywaniu budżetów i wniosków aplikacyjnych dla projektów finansowanych z funduszy krajowych lub zagranicznych),
  • Umiejętność organizowania pracy i zarządzania swoim czasem,
  • Umiejętność pracy w systemie zadaniowym, ale także realizacji działań długoterminowych – projektowych,
  • Skrupulatność, dokładność, wielozadaniowość, umiejętność pracy indywidualnie oraz w zespole
  • Rozwinięte zdolności komunikacyjne, umiejętność raportowania stanu projektu do członków zespołu i wszystkich interesariuszy
  • Bardzo dobra znajomość narzędzi pakietu MS Office 365 (Excel, PowerPoint, Word);

Dodatkowym atutem będzie:

  • Techniczny profil wykształcenia
  • Doświadczenie w pracy dla jednostek naukowych lub organizacji pozyskujących finansowanie zewnętrzne, w tym uczelni lub instytutów badawczych
  • Posiadanie certyfikatu poświadczającego znajomość metodyk zarządzania projektami (np. PRINCE2, PMI, Professional SCRUM Product Owner).
  • Wiedza techniczna z obszaru automotive (w tym nowych technologii dedykowanych branży),
  • Doświadczenie w obszarze PMO (w tym znajomość technik i narzędzi zarządzania projektami)
  • Doświadczenie w przygotowywaniu umów projektowych oraz umów konsorcjum.

Oferujemy:

  • Elastyczny czas pracy
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Bezpłatne miejsce parkingowe
  • Pakiet socjalny (np. karty Medicoversport, dofinansowanie do wypoczynku pracowników, dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach)
  • Możliwość skorzystania z grupowego ubezpieczenia na życie oraz atrakcyjnych pakietów medycznych
  • Możliwość rozwoju zawodowego (studia, szkolenia)
  • Dogodną lokalizację oraz komfortowe warunki pracy
  • Możliwość rozwoju, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej CV w terminie do 02-08-2022r. na adres: praca@pimot.lukasiewicz.gov.pl z dopiskiem „Specjalista ds. Projektów Międzynarodowych –Nr ref Ł-Pimot_BP_06_2022. W tytule wiadomości prosimy podać numer referencyjny ogłoszenia.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Sieć Badawcza Łukasiewicz Przemysłowy Instytut Motoryzacji moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 100.) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”.

Dokumenty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane

WARUNKI PRACY
Praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie.

DODATKOWE INFORMACJE
Informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami. Osoby zakwalifikowane do rozmów zostaną powiadomione o ich terminie telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Informacja o wyniku naboru na powyższe stanowisko zostanie opublikowana na stronie internetowej Łukasiewicz-PIMOT.

Informujemy, że Administratorem danych jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 55 . Zgodnie z art. 50 ust. 4  ustawy z dnia 21 lutego 2019 r o Sieci Badawczej Łukasiewicz (Dz.U. 2020 poz. 2098, z późn. zm.) informacje o kandydatach, którzy zgłosili się do naboru, stanowią informację publiczną w zakresie objętym wymaganiami określonymi w ogłoszeniu o naborze. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.