kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Uczymy jeździć!

Grupa młodzieży z warszawskiego Instytutu Głuchoniemych wzięła udział w specjalistycznym kursie nauki jazdy organizowanym przez PIMOT.

Kursy nauki jazdy dedykowane osobom z dysfunkcjami narządu słuchu organizowane są przez Ośrodek Szkolenia Kierowców PIMOT. Podczas zajęć uczestnicy mogą skorzystać z opieki wykwalifikowanych instruktorów oraz ćwiczyć z zastosowaniem innowacyjnych, technicznych rozwiązań. W ramach projektu NCBiR „GŁUSI” jest przygotowywany i testowany nowy teoretyczny egzamin na prawo jazdy kat B z tłumaczeniem migowym w tle.

– W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji  zostało zaprojektowane urządzenie które przetwarza głos instruktora na piktogramy, co ułatwia osobie niesłyszącej naukę jazdy samochodem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kursant, koncentrując wzrok na drodze, widzi „kątem oka” polecenia i podpowiedzi wydawane mu przez instruktora nauki jazdy – zapewnia Zbigniew Zawada, kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców PIMOT. W ramach projektu jest przygotowywana wersja egzaminacyjna urządzenia.

Oprócz ćwiczeń z wykorzystaniem nowych technologii, młodzież miała możliwość nauki pod okiem biegłego tłumacza języka migowego, pani Moniki Folwarczny, która posiada uprawnienia instruktora i wykładowcy przygotowującego osoby niesłyszące do egzaminów na prawo jazdy,  jako jedna z niewielu w Polsce.

 

    

 

26.08.2016

 

 

Aktualności