Konferencja Hamulcowa 2015

75 uczestników, reprezentanci 17 jednostek naukowych z Polski i zagranicy oraz liczna grupa przedstawicieli przemysłu, wzięli udział w XII Międzynarodowej Konferencji Hamulcowej i Bezpieczeństwa. Przemysłowy Instytut Motoryzacji był współorganizatorem wydarzenia.

Konferencja Hamulcowa i Bezpieczeństwa od lat gromadzi środowisko motoryzacyjne wokół takich tematów jak:

  • rozwój konstrukcji układów hamulcowych,
  • rozwój konstrukcji zespołów, podzespołów, pozostałych elementów podwozia i nadwozia w kierunku bezpieczeństwa czynnego i biernego pojazdów,
  • nowoczesne rozwiązania infrastruktury drogowej podnoszące bezpieczeństwo ruchu drogowego,
  • rozwojowe systemy bezpieczeństwa transportu drogowego.

Poświęcone tym zagadnieniom referaty prezentowali zgromadzeni na konferencji uczestnicy.
Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.

 


W sesji plenarnej wystąpił Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń, Bogusław Pijanowski, który wygłosił  referat pt. „Wybrane problemy komputeryzacji monitorowania ruchu pojazdu”.

Tegoroczna konferencja odbyła się w siedemnastowiecznym zamku w Rydzynie, należącym do Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacyjnych SIMP - głównego organizatora przedsięwzięcia. O prestiżu konferencji świadczy objęcie jej patronatem przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Inżynierów Samochodowych „FISITA” oraz Ministra Gospodarki i Rektora Politechniki Łódzkiej.

Wydarzeniem, które uświetniło konferencję, było odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci zasłużonego polskiego konstruktora (m.in. autora konstrukcji pierwszego polskiego samochodu ciężarowego Star 20), wykładowcę i rektora (1965-1972) Politechniki Łódzkiej, posła na Sejm IV i V kadencji, profesora Jerzego Wernera.

Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonała rodzina profesora – syn Jerzy, wraz z córką Anitą; na zdjęciu w towarzystwie kadry profesorskiej Politechniki Łódzkiej oraz przedstawicieli SIMP-u.

Aktualności