kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Inauguracja kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”

PIMOT jest partnerem kampanii społecznej "Bądźmy Razem Bezpieczni".

24 czerwca 2015 r., na terenie Zajezdni Tramwajowej R1 „Wola”, rozpoczęła się VII edycja kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni” organizowana przez Spółkę Tramwaje Warszawskie.

Kampania stawia sobie za cel zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Cel ten jest realizowany przez Spółkę oraz naszych Partnerów poprzez liczne działania edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych w Warszawie.Inaugurację tegorocznej kampanii rozpoczęła konferencja prasowa, w której udział wzięli: Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Michał Szczerba – Poseł na sejm RP, Jacek Wojciechowicz – Prezydent m.st. Warszawy, Piotr Jakubczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Joanna Baczewska – Członek Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie. Konferencja była okazją do podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także konieczności eliminowania złych nawyków wszystkich uczestników ruchu drogowego, do których należą: blokowanie skrzyżowań oraz torowiska, przechodzenie przez torowisko w miejscu niedozwolonym, ignorowanie zakazów skrętu w lewo oraz łamanie pozostałych przepisów ruchu drogowego.

Po konferencji miał miejsce panel dyskusyjny pt.: „Dziecko najmniej świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego”, w którym eksperci, oprócz przestrzegania przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, wyrazili nadzieję, iż dzieci, po udziale w działaniach związanych z kampanią „Bądźmy razem Bezpieczni” będą w przyszłości ostrożniejsi, a z upływem lat, staną się przykładem do naśladowania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Następnie, odbyła się symulacja zderzenia tramwaju z samochodem osobowym oraz pokaz profesjonalnej akcji ratowniczej z udziałem specjalistycznych służb, który, w dobitny sposób, zobrazował konsekwencje lekkomyślnego zachowania kierowcy przejeżdżającego przez torowisko.
W pojeździe umieszczono dwa manekiny – jeden imitujący osobę dorosłą, drugi - kilkuletnie dziecko umieszczone w foteliku. Pokazowy crash – test udowodnił, że pasażerowie samochodu w wyniku zderzenia z tramwajem, nawet w przypadku jego małej prędkości, odniosą poważne obrażenia. Dziecko źle zapięte w foteliku lub w źle przymocowanym foteliku zginęłoby na miejscu. Jak pokazują statystyki większość wypadków wynika z nieuwagi lub brawury kierowców. Organizatorzy akcji wraz z partnerami, poprzez takie widowiskowe akcje chcą przemówić do wyobraźni kierowców i zmniejszyć liczbę tragicznych wypadków na naszych drogach.

Inauguracja zakończyła się spektaklem muzycznym w formie koncertu piosenek pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Koncert, którego celem było promowanie właściwych postaw i nawyków wśród dzieci, w sposób zabawny i przystępny przekazał najmłodszym warszawiakom wiedzę w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Linki:

Aktualności