kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Konferencja Smart Cities: Efektywność energetyczna w rozwoju obszarów miejskich

Pierwszy komunikat 

Smart Cities

Efektywność energetyczna w rozwoju obszarów miejskich

5-6 listopada 2014 r.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Warszawa

Celem konferencji jest przedstawienie dobrych praktyk oraz zagadnień związanych z zarządzaniem (uregulowania prawne oraz mechanizmy wsparcia) w obszarze następujących tematów:

  • Rola planowania przestrzennego w poprawie efektywności energetycznej.
  • Zrównoważone systemy energetyczne, tzn. jak efektywnie rozwijać lokalne systemy energetyczne w oparciu o lokalne zasoby (biomasa, geotermia itp.), rozproszona produkcja energii z OZE, zarządzanie zapotrzebowaniem na energię (DSM) oraz rozwiązania dotyczące inteligentnych sieci (smart grid).
  • Budownictwo, tzn. jak promować i wdrażać efektywne energetycznie budownictwo zarówno w nowych dzielnicach miast ale również podczas renowacji starych budynków / dzielnic. 
  • Mobilność & transport tzn. jak promować i wdrażać energooszczędne (i mniej szkodliwe dla środowiska) środki transportu takie jak rowery, efektywny energetycznie transport publiczny (oparty na odnawialnych źródłach energii), pojazdy przyjazne dla środowiska (clean vehicles) itp.

W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju obok sali konferencyjnej jest przewidziana powierzchnia dla potencjalnych wystawców. W drugim dniu zorganizowane zostaną wizyty studyjne do obiektów w Warszawie związanych z tematyką konferencji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Konferencja jest organizowana przez sekretariaty Szwedzko-Polskiej Platformy Zrównoważonej Energetyki w IIIEE – Lund University oraz w PIMOT, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, w ścisłej współpracy ze Szwedzką Agencją Energetyki, Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Sztokholmie, Ambasadą Królestwa Szwecji w Warszawie, Sustainable Business Hub oraz Baltic Biogas Bus.

  
   

Aktualności