PIMOT Partnerem kolejnej kampanii społecznej, pt.„ Załóż odblask”

Miło nam jest poinformować, iż PIMOT został Partnerem kolejnej kampanii społecznej, pt. „Załóż odblaski”. Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa motocyklistów w ruchu drogowym, a także uświadomienie wszystkim jej uczestnikom  konsekwencji zderzenia samochodu z pojazdem jednośladowym. Przesłaniem płynącym z kampanii jest fakt, iż przy bardzo małych nakładach finansowych, w postaci zakupu i używania odblasków, sam motocyklista (kierujący pojazdem jednośladowym) może znacznie poprawić swoje bezpieczeństwo.

Przypomnijmy, iż kierujący pojazdem silnikowym, np. samochodem osobowym, który porusza się z max. dozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym tj. 50 km/h, w ciągu jednej sekundy pokonuje drogę 13,88 m. Przeciętny jego czas wynosi około 0.8 sek. Zatem po zauważeniu przeszkody w odległości 14m i krótszej, kierowca nie ma już żadnych szans na uniknięcie zderzenia. Przy zauważeniu nadjeżdżającego motocyklisty w lusterku czas reakcji kierowcy ulega wydłużeniu. Z tego właśnie powodu jest tak ważne, aby kierując jednośladem był jak najwcześniej j widoczny.

Kampania, pt. „Załóż odblaski” organizowana jest przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronie internetowej  www.moto2014.pl

Aktualności