kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Międzynarodowe targi wynalazków w Taipei

W dniach od 26 do 29 września 2013 roku w Taipei na Tajwanie odbyły się międzynarodowe targi wynalazków INST Taipei International Invention Show & Technomart.

W targach brali udział uczestnicy z ponad dwudziestu krajów, prezentujący około tysiąc pięćset rozwiązań. Swoją obecność zaznaczył także Przemysłowy Instytut Motoryzacji prezentując laboratoryjne stanowisko do badania procesów produkcji, oczyszczania i uszlachetniania biogazu BIOGAS-LAB.

Autorami stanowiska są: Anna Zamojska-Jaroszewicz, Anna Matuszewska (reprezentująca PIMOT na targach), Krzysztof Biernat, Krzysztof Bajdor i Artur Malinowski.

Stanowisko to pozwala na prowadzenie on-line badań procesu fermentacji metanowej

i oczyszczania uzyskanego biogazu do ściśle określonych parametrów jakościowych, uzależnionych od przewidywanego zastosowania. Zestaw jest wyposażony w system wymiennych bioreaktorów, które umożliwiają prowadzenie procesu w kaskadzie reaktorów (np.: oddzielenie etapu hydrolizy odacetogenezy i metanogenezy) lub w systemie równoległym (wielokrotne powtórzenia). Budowa każdego reaktora pozwala na prowadzenie procesu w różnych trybach pracy (np. sekwencyjny, ciągły). Termostatyczny układ umożliwia kontrolę temperatury w zakresie od 15°C do 60°C. Czujniki zainstalowane wewnątrz reaktorów informują o aktualnych parametrach procesu: temperatury, pH, potencjału Redox.

Prezentowane rozwiązanie uzyskało na targach brązowy medal przyznany przez INST z Tajwanu oraz nagrodę specjalną przyznaną przez Innova – Budi Uzor z Chorwacji.

Reaktor kolumnowy ze zbiornikiem biogazu i zbiornikiem wyrównawczym

Reaktor kolumnowy ze zbiornikiem biogazu i zbiornikiem wyrównawczym

image002

System do oczyszczania biogazu

image003

Układ do reformingu katalitycznego

image004

Schemat ideowy stanowiska laboratoryjnego BIOGAS-LAB

image005

Stanowisko wystawiennicze Polski na targach w Taipei

IMG 0003 Strona 1

IMG 0003 Strona 2

Aktualności