kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Nietypowa próba badawcza w PIMOT

W dniu 24.10.2012 r. o godz.: 13:00 w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji PIMOT przy ul. Jagiellońskiej 55 odbył się kolejny, interesujący i rzadko przeprowadzany eksperyment badawczy, polegający na prostopadłym zderzeniu dwóch samochodów osobowych w ruchu. Tym razem przód pierwszego samochodu uderzył w przednią oś drugiego pojazdu.

W jednym samochodzie podróżował kierowca, pasażer oraz na tylnym siedzeniu 10 letnie dziecko prawidłowo zapięte pasami, umieszczone w siedzisku. W drugim aucie podróżował kierowca, pasażer a na tylnym siedzeniu prawidłowo zapięte dziecko w foteliku samochodowym (manekiny antropomorficzne).

Zderzenie samochodów odbyło  się z prędkością typową dla tego rodzaju wypadków w terenie zabudowanym - 50 km/h i 25 km/h.

W trakcie testu zderzeniowego samochodów oprócz prędkości, z jaką poruszały się auta, rejestrowano również trajektorie ruchu oraz przemieszczenia i obciążenia działające na umieszczone w samochodach manekiny, a także ślady na jezdni, na pojazdach i na manekinach, powstające wskutek zderzenia.

Zdobyta w czasie testu zderzeniowego wiedza umożliwiła ustalenie wpływu prędkości samochodów i ich wzajemnego usytuowania w chwili zderzenia na przebieg zderzenia i jego skutki.  Jeśli symulację wypadku przełożylibyśmy na sytuację rzeczywistą większe obrażenia ciała odnieśliby pasażerowie samochodu, który został uderzony, a dotyczyłyby głównie górnego odcinka kręgosłupa oraz szyi. Dzieci nie odniosłyby większych obrażeń.

Symulacja pozwoliła również na weryfikację metod obliczeniowych stosowanych przez rzeczoznawców w Polsce przy rekonstrukcji wypadków drogowych.

W eksperymencie badawczym wzięło udział ok. 100 osób, w tym przedstawiciele mediów.

W ramach projektu badawczego realizowanego przez PIMOT zostaną przeprowadzone jeszcze 4 podobne próby zderzeniowe, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Aktualności