kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Próba badawcza w PIMOT

Co czwarty wypadek samochodowy w Polsce następuje na skutek uderzenia pojazdu w bok drugiego. Ze względów bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów to bardzo niebezpieczny rodzaj zderzenia.
 
W dniu 25.06.2012 roku o godzinie 14:00 na terenie PIMOT - ul. Jagiellońska 55 w Warszawie została przeprowadzona symulacja takiego wypadku  z udziałem 2 samochodów osobowych.

W każdym samochodzie podróżował kierowca, pasażer, a na tylnym siedzeniu prawidłowo zapięte dziecko w foteliku samochodowym (manekiny antropomorficzne). Zderzenie samochodów odbyło  się z prędkością typową dla tego rodzaju wypadków w terenie zabudowanym - 54 km/h i 27 km/h. W trakcie testu zderzeniowego samochodów oprócz prędkości, z jaką poruszały się auta, rejestrowano również trajektorie ruchu oraz przemieszczenia i obciążenia działające na umieszczone w samochodach manekiny, a także ślady na jezdni, na pojazdach i na manekinach, powstające wskutek zderzenia.

Zdobyta w czasie testu zderzeniowego wiedza umożliwiła ustalenie wpływu prędkości samochodów i ich wzajemnego usytuowania w chwili zderzenia na przebieg zderzenia i jego skutki.  Pozwoliła również na weryfikację metod obliczeniowych stosowanych przez rzeczoznawców w Polsce przy rekonstrukcji wypadków drogowych.

W tym unikatowym eksperymencie badawczym wzięło udział ponad 100 osób, w tym przedstawiciele Ministerstw, innych Urzędów Państwowych oraz media.

W ramach projektu badawczego realizowanego przez PIMOT zostanie przeprowadzonych jeszcze 5 podobnych prób, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

01 02 03

01 02 03

01 02 03

01 02 03

01 02 03

01 02

Aktualności