PIMOT na XIX Międzynarodowych Targach "Stacja Paliw 2012"

W dniach 23 – 25 maja 2012 roku w Centrum MT Polska przy ul: Marsa 56c w Warszawie odbyły się XIX Międzynarodowe Targi „Stacja Paliw 2012” pod honorowym patronatem PIMOT.

Pracownicy Laboratorium Bezpieczeństwa Pojazdów, Laboratorium Elektroniki i Akustyki oraz Pracowni Badań Materiałowych  Przemysłowego Instytutu Motoryzacji przeprowadzili cykl wykładów na temat konieczności certyfikacji artykułów dodatkowych do pojazdów typu: linki holownicze, bagażniki dachowe, uchwyty do telefonów i nawigacji, pokrowce na siedzenia wyposażone w poduszki powietrzne, przewody rozruchowe i pióra do wycieraczek.

Uczestnicy wykładów mieli możliwość obejrzenia serii filmów z przeprowadzanych w PIMOT testów w/w wyrobów mających na celu wykazanie konieczności przeprowadzania certyfikacji produktów.

DSC 3462 DSC 3464 DSC 3465 DSC 3471

Z badań przeprowadzanych w PIMOT wynika jednoznacznie, że wyroby, które nie podlegały certyfikacji bądź jej nie uzyskały nie spełniają norm bezpieczeństwa a tym samym nie są wyrobem, który można polecić kierowcom. W przypadku bagażników bądź linek holowniczych certyfikacja jest bardzo ważna ze względów bezpieczeństwa.

Wykłady przeprowadzone przez pracowników PIMOT-u cieszyły się ogromnym zainteresowaniem właścicieli stacji benzynowych.

Aktualności