kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Konferencja "Energia z odpadów. Produkcja biogazu –model szwedzki"

W dniu 9 listopada 2011 r. w Ministerstwie Gospodarki w Sali „Pod Kopułą” odbyła się konferencja „Energia z odpadów. Produkcja biogazu –model szwedzki” z udziałem Pana Staffana Herrstroma Ambasadora Szwecji oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki Pana Mieczysława Kasprzaka.

Konferencja była organizowana przez Szwedzko-Polską Platformę Zrównoważonej Energetyki.

Ze strony polskiej organizatorem był Przemysłowy Instytut Motoryzacji w którym mieści się polski sekretariat platformy oraz Ministerstwo Gospodarki. Ze strony szwedzkiej organizatorem była Ambasada Szwecji w Warszawie oraz instytut IIEEE z Lund. Konferencja uzyskała dofinansowanie ze szwedzkiej agencji SIDA.

Szwecja jest światowym liderem w produkcji biogazu z odpadów. Produkcja biogazu dostosowana do lokalnych potrzeb i systemy uszlachetniania biogazu dostarczają lokalnym firmom i społeczności efektywne zasobowo i przyjazne środowisku biopaliwa. Wiele szwedzkich miast już wykorzystuje to przyjazne środowisku paliwo w transporcie publicznym i flotach zakładów oczyszczania miasta.

Celem konferencji było przedstawienie polskiemu środowisku doświadczeń szwedzkich w zakresie:

  • Najnowszych rozwiązań dotyczących produkcji biogazu z odpadów organicznych
  • Budowy i eksploatacji opłacalnych systemów biogazowych

Konferencja umożliwiła bezpośredni kontakt z ekspertami z różnych dziedzin zaangażowanych w sukces przemysłu biogazowego w Szwecji oraz nawiązanie kontaktów biznesowych przydatnych do dalszych działań w tym obszarze.

Konferencja była kierowana do przedstawicieli władz samorządowych, przedstawicieli nauki, firm konsultingowych i doradczych oraz dostawców technologii.

{gallery}artykuly/0213_konf{/gallery}

Aktualności