TVN kręci w PIMOT

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji we współpracy z kanałem TVN Turbo został zrealizowany kolejny materiał.

Tym razem na hamowni przeprowadziliśmy porównanie dwóch identycznych typów i modeli pojazdów osobowych. Różnił je sposób zasilania silników (o podobnej mocy). Pierwszy z testowanych samochodów posiadał silnik przystosowany do zasilania gazem ziemnym (CNG).

Drugi silnik zasilany był olejem napędowym. Test przeprowadziliśmy w warunkach laboratoryjnych, na hamowni podwoziowej. Parametry zadane obu pojazdom odzwierciedlały jazdę w rzeczywistych warunkach (jazda na autostradzie). Oba pojazdy zostały poddane testowi badawczemu (wg Regulaminu 83 EKG ONZ), którego celem było wyznaczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń i zużycia paliwa.

Przeprowadzone testy porównawcze dały bardzo ciekawe rezultaty. O przebiegu i wynikach testu dowiesz się więcej w programie „Jazda polska” emitowanym na kanale TVN Turbo w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 10.30.

Za pomoc w realizacji programu podziękowania kierujemy do Autoryzowanego Dealera VW i Audi Krotoski - Cichy Sp. J. z Wysogotowa pod Poznaniem (szczególne podziękowania dla Pana Dawida Majchrzaka) oraz Auto Forum Sp. z o.o. z Płocka (szczególnie dziękujemy Panu Włodzimierzowi Dąbrowskiemu).


Aktualności