kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Wspomnienie wieloletniego pracownika Łukasiewicz – PIMOT

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego pracownika naszego Instytutu mgr. inż. Kazimierza Kopczyńskiego, który pracował w PIMOT w latach 1978 – 2014.

Mgr inż. Kazimierz Kopczyński był absolwentem Wydziału Elektroniki PW i studiów doktoranckich PW. W 1978 r. rozpoczął pracę w PIMOT, w laboratorium Zakładu Elektroniki i Elektrotechniki Motoryzacyjnej przy ul. Łopuszańskiej. Zawodowo zajmował się badaniami zespołów, podzespołów i elementów samochodowych pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej. Był współtwórcą koncepcji pierwszych stanowisk badawczych powstałych dla PIMOT, dedykowanych tej tematyce. Znakomity specjalista teoretyk i praktyk z zakresu elektroniki, a zwłaszcza badań kompatybilności elektromagnetycznej. Wieloletni  członek Komitetu Technicznego nr 104 ds. Kompatybilności Elektromagnetycznej Polskiego Komitetu Normalizacji. Współtwórca m.in. Polskiej Normy PN-T-01030:1996 „Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC). Terminologia” oraz wielu innych norm z tej dziedziny. Przez wiele lat kierował Laboratorium Elektrotechniki i Elektroniki PIMOT. Był także współtwórcą pierwszego systemu jakości dla tego Laboratorium.

Miał ogromny wkład w badania, certyfikację i homologację podzespołów elektrycznych i elektronicznych pojazdów samochodowych. Opracował m.in. warunki techniczne badań systemów autoalarmowych, które przez wiele lat były oceniane przez PIMOT dla PZU i innych towarzystw ubezpieczeniowych. Aktywnie uczestniczył w konferencjach naukowo-technicznych KONMOT. Był współautorem kilku projektów badawczych PIMOT oraz patentów dotyczących pomiarów instalacji elektrycznej pojazdów. Pozostawał zaangażowany w prace Instytutu przez cały okres swojej aktywności zawodowej.

Żegnaj Kazimierzu! Będziemy Cię wspominać, jako wspaniałego Kolegę i Specjalistę!

Aktualności