kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

We współpracy z PIMOT powstanie Krajowy Ośrodek Mobilności Osób Niepełnosprawnych

Rada Ministrów przyjęła w dniu wczorajszym uchwałę w sprawie ustanowienia programu „Dostępność PLUS”. Działania planowane w ramach programu obejmą m.in. utworzenie we współpracy z PIMOT Krajowego Ośrodka Mobilności Osób Niepełnosprawnych (KOMON).

Przemysłowy Instytut Motoryzacji to jedyny instytut badawczy w Polsce, którego statut uwzględnia działalność na rzecz mobilności osób niepełnosprawnych. PIMOT od lat angażuje siły Zespołu d.s. mobilności osób niepełnosprawnych i Pracowni Szkolenia Kierowców w działania poprawiające dostęp do bezpiecznego korzystania z dróg osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi i słuchowymi. Mając to na uwadze, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju będące koordynatorem programu „Dostępność PLUS”,  zaprosiło PIMOT do udziału w programie.

Utworzenie Krajowego Ośrodka Mobilności Osób Niepełnosprawnych (KOMON) przede wszystkim pozwoli zidentyfikować i usystematyzować potrzeby, a także określić standardy krajowe dla kompleksowej obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchu i słuchu m.in. w zakresie pozyskania uprawnień do kierowania pojazdami, zakupu oprzyrządowanego pojazdu i zatrudnienia. Jest to jedyna inicjatywa ogólnopolska o tak szerokim spektrum działania.

Aktualności