kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

Zakład Konstrukcji i Analiz Numerycznych

 

Świadczymy kompleksowe usługi inżynierskie w zakresie projektowania, modelowania, obliczeń numerycznych jak i doradczym różnych projektów mechanicznych.

Zespół zakładu stanowią młodzi, energiczni, sprawnie działający konstruktorzy i analitycy z bogatą wyobraźnią przestrzenną wspierani doświadczoną kadrę konstruktorów-analityków, legitymujących się kilkuletnim doświadczeniem i realizacją szeregu projektów.

 

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie projektowania, począwszy od pomysłu  i wstępnej koncepcji poprzez modelowanie CAD, analizę MES, aż wykonania prototypu, wykorzystując tradycyjne metody wytwarzania oraz nowoczesne technologie. Pomagamy wybrać najlepszą drogę do osiągnięcia celów zakładanych przez naszych klientów, uwzględniając ich indywidualne potrzeby.


OFERTA

 • PROJEKTOWANIE CAD

Realizujemy kompleksowe zlecenia różnych projektów mechanicznych, niezależnie od tego czy to pojedyncza część czy też projekt całej konstrukcji.

Specjalizujemy się między innymi w:

 • modelowaniu 3D CAD pojazdów samochodowych, maszyn roboczych, części i podzespołów oraz elementów o złożonych powierzchniach,
 • tworzeniu specjalistycznych konstrukcji oraz stanowisk badawczych  i ich fragmentów,
 • modernizacji istniejących pojazdów samochodowych i przyczep (naczep) ze szczególnym uwzględnieniem ich adaptacji do zastosowań specjalnych,
 • modelowaniu 3D CAD przy użyciu inżynierii odwrotnej.

Do każdego projektu wykonujemy szczegółową dokumentacje techniczną wyrobów gotowych oraz dokumentację produkcyjną. Dzięki posiadanemu ploterowi wykonujemy dokumentację techniczną wielkoformatową.
 

 

 

 


POWRÓT DO GÓRY


 • ANALIZA MES

Wykorzystanie analizy przy użyciu metody elementów skończonych  (MES) pozwala zidentyfikować problematyczne aspekty konstrukcji i wyeliminowanie ich już we wczesnych etapach projektowania. Dzięki wykonaniu wirtualnych symulacji jesteśmy w stanie zaproponować modyfikacje, które pozwolą na obniżenie kosztów produkcji, np. zwiększyć sztywność poprzez obniżenie masy.

 

 

 

Oferujemy przeprowadzenie analiz MES z zakresu: kinematyki, statyki, dynamiki, termodynamiki, wymiany ciepła, analizy modalnej, zderzeń, analizy zmęczeniowej, konstrukcji kompozytowych, optymalizacji konstrukcji i itp.W swojej szerokiej ofercie posiadamy również wykonywanie symulacji układów wieloczłonowych (multibody dynamics).

 

 

 

Wykonujemy symulacje pojedynczych komponentów, jak również całych konstrukcji, korzystając z najbardziej zaawansowanych pakietów do symulacji MES, takich jak: MSC.Patran, MSC.Nastran, MSC.Dytran, LS-Dyna, Altair HyperWorks (m.in. OptiStruct, Radioss).

 

 

 

POWRÓT DO GÓRY


 • DRUK 3D

Niezależnie od tego czy druk 3D ma być jedyną usługą z naszego katalogu, czy też wchodzić będzie w cały cykl naszej opieki nad Państwa produktem, zawsze dbamy o to żeby zapewnić naszym klientom satysfakcję.
Dysponujemy bogatym parkiem maszynowym, który pozwala nam tworzyć zarówno w pełni funkcjonalne części, jak również prototypy przed wytworzeniem produktu z materiału docelowego.

 

 

Oferujemy wykonywanie wydruków w technologiach FDM, SLS i SLA. Zastosowanie wydruków 3D jest niezwykle szerokie. Zaczynając od niewielkich, szczegółowych wydruków modelarskich, poprzez części o niezwykle skomplikowanej geometrii, których nie można wyprodukować posługując się narzędziami skrawającymi, kończąc na wydrukach w pełni funkcjonalnych części maszyn.

Wyprodukowaliśmy dla naszych klientów szereg części o róznej wielkości i stopniu skomplikowania, np. panele samochodowe, obudowy układów elektronicznych, formy wtryskowe, części modelarskie, modele z wosku do odlewów czy też inne wytrzymałe części mechaniczne gotowe do użytku.

 

Oferujemy szerokie spektrum materiałów, dostosowane do potrzeb i wymagań konkretnego produktu. Wytwarzamy z materiałów takich jak: ABS, Poliaktyd (PLA), Polietylen (PET), Ertacetal/Poliacetal (POM), Poliamid (PA), Polipropylen (PP), Wosk, Akryl (PMMA), Poliwęglan (PC), Iglidur

 

POWRÓT DO GÓRY


 • WYTWARZANIE

Posiadamy zaplecze do wykonania prototypów według indywidualnych potrzeb naszych klientów, niezależnie od tego czy będzie to jedna sztuka czy produkcja seryjna.

Wykonujemy takie usługi jak:

 • Obróbka skrawaniem ( frezowanie, toczenie),
 • Spawanie,
 • Zgrzewanie,
 • Konstrukcje bachowe,
 • Wytłaczanie
 • Konstrukcje kompozytowe,
 • Itp.

Nasza wiedza i wieloletnia praktyka pomoże przy wyborze najlepszego sposobu wykonania prototypu.

POWRÓT DO GÓRY


NASZE PROJEKTY

 • FUNTER- wielofunkcyjny pojazd do zadań specjalnych

Funter to unikatowa i innowacyjna konstrukcja, która powstała w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji jako rezultat pracy polskich inżynierów i specjalistów z różnych środowisk naukowych i sportowych.


Modułowa konstrukcja podwozia oraz możliwość dostosowania platformy ładunkowej, pozwala na wykonywanie różnych specjalnych zabudów: sanitarnej, warsztatowej, laboratoryjnej , straży pożarnej lub na potrzeby Ministerstwa Obrony Narodowej.

Pojazd doskonale sprawdza się w warunkach poligonowych. Głównym jego przeznaczeniem jest transport ludzi oraz ładunków po szosach, drogach gruntowych, bezdrożach  oraz gruzowiskach miejskich. Może być wykorzystany nie tylko do celów militarnych czy transportowych, ale również sportowych.

POWRÓT DO GÓRY


 • Fotelik dziecięcy

Specjalna konstrukcja podtrzymująca fotelik samochodowy, przeznaczony do pozwożenia dzieci w pojazdach samochodowych, zmniejszająca obciążenia dynamiczne działające na przewożone dziecko podczas wypadku drogowego- uderzenie w bok pojazdu.
Konstrukcja urządzenia pozwala, po zerwaniu elementu blokującego, na przemieszczanie się siedziska fotelika wraz z dzieckiem w kierunku poprzecznym do osi wzdłużnej pojazdu (w kierunku środka). Pozwala to na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia obrażeń ciał dziecka w czasie wypadku.

POWRÓT DO GÓRY


 • Pi – trójkołowy, wielofunkcyjny pojazd dla osób niepełnosprawnych

Największą zaletą pojazdu jest jego funkcjonalność oraz możliwość samodzielnej obsługi zarówno w kwestii prowadzenia jak i załadunku i transportu aktywnego wózka inwalidzkiego. Jego gabaryty oraz posiadany napęd spalinowy oraz elektryczny, pozwala na swobodną jazdę ok. 100 km, na jednym ładowaniu oraz tankowaniu oraz na poruszanie się po zamkniętych pomieszczeniach wielkopowierzchniowych takich jak np.: supermarkety czy galerie handlowe.

 

POWRÓT DO GÓRY


 • Syrenka- reaktywacja polskiego przemysłu motoryzacyjnego, wdrożenie pojazdu

Przeprowadzenie analiz MES, pojazdu osobowego Syrenka. Głównie symulacje crash-test, analizy sztywności ramy oraz analizy numeryczne uwzględniając miejsca krytyczne ze względu na naprężenia i wytrzymałość.

POWRÓT DO GÓRY


 • Stanowiska badawcze

Specjalistyczne konstrukcje do przeprowadzania badań zderzeniowych oraz wytrzymałościowych między innymi:

 • Wózek do symulacji zderzeń

 • Stanowisko do badań ciężkich

POWRÓT DO GÓRY


 • Czyste hamulce- urządzenie przeciw pyłom z układów hamulcowych

Opatentowana przez PIMOT technologia i urządzenie do ograniczenia emisji pyłów z tarczowych i bębnowych układów hamulcowych pojazdów samochodowych.

POWRÓT DO GÓRY


 

Kontakt

mgr inż. Tomasz Detka
Kierownik Grupy Badawczej Nowych Technologii w Motoryzacji
Telefon: 22 7777-341
Komórka: 887-878-792
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.