PIMOT patronem akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

We wtorek, 28 listopada w ITS odbyła się konferencja inaugurująca kampanię „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której Przemysłowy Instytut Motoryzacji jest patronem. W ramach inicjatywy kierowcy będą mogli w wybranych punktach bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach.

Celem drugiej edycji kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Kampanię zainicjowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, a partnerami przedsięwzięcia obok PIMOT są: Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz operator komunikatora Yanosik.

Tak jak w ubiegłym roku, w ramach akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli. Stacja Kontroli Przemysłowego Instytutu Motoryzacji bierze udział w kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w dniach 1., 8. i 15. grudnia bieżącego roku.

Aktualności