Naukowcy z PIMOT z główną nagrodą targów iENA 2017

Główna nagroda targów iENA 2017 trafiła w ręce naukowców z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji. Specjaliści z PIMOT zdobyli w Norymberdze również złoty i srebrny medal.

W dniach 2–5 listopada 2017 roku w Norymberdze odbyły się 69. Międzynarodowe Targi  iENA 2017, zorganizowane pod hasłem „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2017”. Nagroda Grand Prix targów została przyznana za wspólny projekt Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT oraz firmy Technologie Recyklingu Adam Hańderek – „Instalacja do termolizy odpadowych poliolefin do nasyconych frakcji węglowodorowych”. Wynalazek jako pierwszy w historii polskiego uczestnictwa w Targach iENA otrzymał najwyższą nagrodę tego prestiżowego wydarzenia.

Grand Prix to nie jedyny sukces PIMOT w Norymberdze. Naukowcy z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji zdobyli również złoty medal iENA2017 za „Urządzenie do redukcji pyłów powstających podczas hamowania pojazdu wyposażonego w hamulec bębnowy” oraz srebrny medal za „Metodę wyznaczenia stopnia i tempa procesu starzenia oleju napędowego i benzyny oraz zastosowanie metody do ocen jakości paliw”

Wystawa iENA jest jedną z największych światowych imprez tego typu. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 840 wynalazków z 31 krajów całego świata.

Aktualności