kupię clonazepam bez receptykupię estazolam bez receptykupię stilnox bez receptymetformina kupię bez receptytetralysal kupię bez recepty

I Targi Elektromobilności w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji

Przyszłość motoryzacji należy do samochodów elektrycznych – taki wniosek płynie z I edycji Targów Elektromobilności, które odbyły się w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji. W środę, 25 października PIMOT stał się areną spotkania czołowych producentów pojazdów, przedstawicieli instytutów badawczych i biur projektowych oraz profesjonalnych podmiotów działających w branży motoryzacyjnej.

Elektromobilność to coraz ważniejsze zagadnienie. Teza ta znalazła swoje odbicie w zakończonej właśnie pierwszej edycji Targów Elektromobilności, których Przemysłowy Instytut Motoryzacji był współorganizatorem. Targi odbyły się na terenie nowego Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów PIMOT przy udziale ElectroMobility Poland – spółki mającej na celu doprowadzenie do uruchomienia produkcji seryjnej miejskiego samochodu elektrycznego.

Głównym celem targów była integracja środowiska związanego z elektromobilnością – w szczególności producentów pojazdów i podzespołów, instytutów badawczych, czy biur projektowych działających w branży motoryzacyjnej.

Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem wiceministra Michała Kurtyki, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Energii, przewodniczącego Komitetu Sterującego Programu Elektromobilności, który podziękował Przemysłowemu Instytutowi Motoryzacji oraz spółce ElectroMobility Poland za działalność na rzecz rozwoju elektromobilności. Wiceminister podkreślił również ogromne znaczenie spolonizowania łańcucha wytwórczego samochodów elektrycznych oraz podkreślił dużą rolę przedsiębiorców i rynku w upowszechnianiu elektromobilności w Polsce.

– Tworzymy warunki do rozwoju nowej gałęzi gospodarki, ale to przedsiębiorcy i przemysł wypracują dobre projekty przemyślane, zarówno od strony rynkowej, jak i biznesowej. To one będą fundamentem rozwoju transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka.

– W tej chwili pracujemy nad powołaniem Funduszu Niskoemisyjnego Transportu oraz narzędziami, które pozwolą wesprzeć proces budowy infrastruktury do ładowania aut elektrycznych – dodał.

Zebranych przywitał Karol Zielonka, p.o. Dyrektora Przemysłowego Instytutu Motoryzacji, który przypomniał historię powstania Instytutu oraz wyraził zadowolenie z faktu, że właśnie w takim dniu w PIMOT spotkali się przedstawiciele przemysłu motoryzacyjnego oraz, że po 45 latach od powstania Przemysłowy Instytut Motoryzacji nadal jest zapleczem badawczym dla polskiej motoryzacji. – Liczę na to, że dzisiejszy dzień przejdzie do historii i będzie to zwrotny moment w rozwoju polskiej motoryzacji. Wszyscy będziemy wspólnie pracować nad polskim pojazdem elektrycznym – podkreślił Zielonka.

Do uczestników targów zwrócili się również Prezes Polskiej Grupy Motoryzacyjnej – Adam Sikorski oraz Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego – Jakub Faryś. Obie te organizacje, obok Ministerstwa Energii, objęły I Targi Elektromobilności swoim patronatem.

Jak zauważył Adam Sikorski przyszedł czas na to aby polskie firmy w mocniejszy sposób  uczestniczyły w rozwoju polskiej motoryzacji. Prezes Polskiej Grupy Motoryzacyjnej podkreślił swoją gotowość do współpracy z rządem w celu integracji przemysłu z legislacją.

Jakub Faryś zauważył z kolei, że jesteśmy w przededniu zmiany filozofii przemieszczania się oraz wyraził radość, ze I Targi Elektromobilności to dowód na to, ze polskie firmy są w stanie odegrać w tym procesie znaczącą role.

Targi były również ważnym elementem przygotowań do uruchomienia przez ElectroMobility Poland konkursu na budowę prototypów samochodów elektrycznych. Andrzej Muszyński, Główny Specjalista ds. Bezpieczeństwa Transportu PIMOT i Szef Działu Automotive, EMP oraz Piotr Zaremba, Szef Projektu EMP zaprezentowali podmiotom zainteresowanym udziałem w konkursie jego główne założenia. Zebrani mieli okazję zapoznać się z programem rozwoju elektromobilności, który przewiduje m.in. zaangażowanie instytucji publicznych w finansowanie rozwoju elektromobilności oraz wsparcie kapitałowe Skarbu Państwa.

Goście dowiedzieli się również, co powinien zawierać opis wstępnej koncepcji technicznej Polskiego Samochodu Elektrycznego, tj. design nadwozia, kategoria pojazdu i kryteria klasyfikacji, parametry geometryczne pojazdu, konstrukcja struktury nośnej i elementów poszycia.

Podczas I Targów Elektromobilności zaprezentowano także prace laureatów oraz wyróżnionych w konkursie na wizualizację nadwozia samochodu elektrycznego. Swoje projekty przedstawili: Mateusz Tomiczek i Mariusz Trzeciak, Sebastian Nowak, Łukasz Myszyński, Damian Woliński, Jacek Chrzanowski z OneOneLab oraz Piotr Blicharski z 2Sympleks.

Zwieńczeniem targów była część wystawiennicza.

Aktualności