Dopuszczenie jednostkowe pojazdu

 

 

Producencie, właścicielu pojazdu !

Jeśli Twój nowy pojazd nie ma homologacji, dokonałeś zabudowy pojazdu homologowanego przed pierwszą rejestracją, dokumentem wymaganym w wydziale komunikacji w celu dokonania pierwszej rejestracji jest dopuszczenie jednostkowe pojazdu lub krajowe indywidualne dopuszczenie. 

Poznaj (pobierz) poniższe dokumenty.  

1.   Informator Łukasiewicz-PIMOT

2. Lista wymaganych dokumentów

3. Rozporządzenie Ministra ... w sprawie dopuszczenia jednostkowego

4. Informacja dotycząca cechy identyfikacyjnej i tabliczki znamionowej pojazdu marki SAM

5. Opłaty skarbowe za pełnomocnictwa i inne

 

Zmiana w procedurze dopuszczenia jednostkowego pojazdu:

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858, w przypadku pojazdów kategorii M, N i O nastąpiła zmiana wzoru dokumentu informacyjnego, dołączanego do wniosku o wydanie dopuszczenia jednostkowego pojazdu. Wzór dokumentu informacyjnego wskazany jest Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (EU) 2020/863 

 

Użyteczne formularze są udostępnione w "Lista wymaganych dokumentów".

Zapraszamy do kontaktu w przedstawienia sprawy badań pojazdu.

 

  • Kierownik:

    Roman Nadratowski
  • Telefon: 22 7777-061 do 69
  • Komórkowy: 502 020 536
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KOMUNIKAT:

Dopuszczeniu jednostkowemu podlega tylko pojazd nowy:

  1. przed wprowadzeniem do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na którego typ producent lub importer nie uzyskał świadectwa homologacji typu WE pojazdu lub świadectwa homologacji typu pojazdu,
  2. na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji typu pojazdu, w którym przed rejestracją zostały wprowadzone zmiany w pojeździe, przedmiocie wyposażenia lub części, wpływające na zmianę warunków stanowiących podstawę wydania świadectwa homologacji typu tego pojazdu.